Site icon China-Tech

Certyfikacja Xiaomi 13 Ultra Global – nowa data premiery

xiaomi 13 ultra global concept

Certyfikacja Xiaomi 13 Ultra Global – nowa data premiery

Po krytyce, jaka spłynęła na temat braku Xiaomi 12S Ultra na Zachodzie, sam założyciel Lei Jun wystąpił publicznie, potwierdzając, że Xiaomi 13 Ultra również pojawi się w wersji Global. Co prawda nie nazwał go wprost, odnosząc się jedynie do „następcy 12S Ultra”, ale jest dość oczywiste, że mówimy o wariancie Ultra serii 13. Plotkowano, że może on pojawić się na MWC 2023, ale tak się nie stanie; tymczasem pierwsze certyfikaty dają nam ważne informacje na temat daty jego prezentacji.

Xiaomi 13 Ultra nazwany kodowo „ishtar”, istnienie Xiaomi 13 Ultra zaczyna się materializować przed jego odsłonięciem, spodziewanym w najbliższych miesiącach (choć daty wciąż brak). I zgodnie z oczekiwaniami, jego premiera jest właśnie wyczekiwana przez pierwsze certyfikaty z bazy IMEI, gdzie smartfon został oznaczony jako 2304FPN6DC i 2304FPN6DG.

Jeśli pierwszy akronim wskazuje na jego standardowy chiński wariant, to drugi interesuje nas bardziej, bo kończąc się literą „G” wskazuje na wariant Global. Kolejną ważną wskazówką jest obecność pierwszych testowych buildów jego MIUI ROM, w których ponownie wskazano „ishtar_global”, oczywiście oczekiwane z MIUI 14 i Androidem 13. Mamy zatem pewność, że Xiaomi 13 Ultra Global powstanie, ale kiedy? W tej kwestii certyfikacja może dać nam ważne potwierdzenie: rozbijając inicjały „2304FPN6DG”, dwie pierwsze cyfry oznaczają rok premiery, a dwie kolejne miesiąc, a „04” odpowiada kwietniu 2023 roku, co pokrywałoby się z plotkami wyciekającymi do tej pory w sieci.

P.S. – Zdjęcie na miniaturce nie jest prawdziwym zdjęciem telefonu Xiaomi 13 Ultra. Jest to wizja koncepcyjna – fan art. Autor: TechDroider

Exit mobile version