Site icon China-Tech

Xiaomi 14 Ultra – Kilka informacji przed premierą

xiaomi 14 ultra

Xiaomi 14 Ultra – przecieki

Xiaomi niedawno wprowadziło na chiński rynek swoje najnowsze flagowe smartfony, 14 i 14 Pro. Ale firma jeszcze nie skończyła. Według nowego raportu, Xiaomi przygotowuje się do wprowadzenia na rynek 14 Ultra, jeszcze potężniejszego smartfona z poczwórnym systemem kamer i szybszą zmienną przysłoną.

Nowy przeciek autorstwa tipstera Digital Chat Station sugeruje, że Xiaomi 14 Ultra ma być wyposażony w cztery aparaty 50 MP, w tym główny czujnik z szerszą zmienną przysłoną f/1.6-f/4.0.

Byłoby to znaczące ulepszenie w stosunku do poprzedniego modelu, który miał podwójną przysłonę od f/1.9 do f/4.0. Szerszy otwór przysłony pozwala na przedostanie się większej ilości światła do czujnika aparatu, co może skutkować lepszymi zdjęciami i filmami w warunkach słabego oświetlenia. Tipster sugeruje również, że Xiaomi 14 Ultra będzie miał natywne ogniskowe 0,5x, 1x, 3,2x i 5x.

Ponadto oczekuje się, że Xiaomi 14 Ultra będzie wyposażony w nowy czujnik Sony LYT-900. Jest to nowy flagowy czujnik Sony z serii Lytia, który ma w szczególności poprawić wydajność aparatu przy słabym oświetleniu.

Dodatkowo, telefon ma być również wyposażony w nową funkcję, która umożliwia zmianę obiektywu podczas nagrywania wideo, w zależności od ilości światła docierającego do czujnika. Powinno to pomóc zredukować szumy i poprawić ogólną jakość nagrań wideo.

Xiaomi nie wydało jeszcze żadnych oficjalnych oświadczeń dotyczących 14 Ultra, ale plotki sugerują premierę około kwietnia 2024 roku.

Exit mobile version