Shopee zamknięte. Wycofuje się z rynku!

Platforma e-commerce, konkurent Allegro – Shopee Polska zamknięty!

W dniu 13.01.2023 o godzinie 23:59 platforma Shopee Polska zakończy działalność.

Tę informacje w nieoczekiwany i niespodziewany przez nikogo sposób, przekazano dzisiaj w aplikacji zakupowej oraz w mediach społecznościowych Shopee.

shopee zamknięte wycofuje się z Polski zaskakująca decyzja

Półtora roku Shopee w Polsce.

Dokładnie tyle czasu mogliśmy nacieszyć się z zakupów w tym serwisie transakcyjnym. Z pewnością z dużym przytupem wkroczył na nasz rynek oferując szereg darmowych dostaw i kuponów. Przez ten czas, serwis stał się tak popularny, że w szerokich mediach można było zobaczyć i usłyszeć reklamy, które – podobnie jak w taktyce Media Expert – jednych irytowały, innym zapadały w ucho, że aż stały się obiektami memów i tiktoków.

Dlaczego zamknięto Shopee?

Sam serwis nie wyjaśnia wprost powodu nieoczekiwanego zamknięcia, tym bardziej, że na stronie nadal widnieją promocje na kolejne dni, które przypadają po zamknięciu. Nieoficjalnie mówi się o problemach finansowych, które można też zaobserwować u konkurenta – AliExpress. Shopee jednak uległo presji zawirowań finansowych na rynkach światowych oraz globalnej inflacji i musi zostać zamknięte, czyli wycofać się z nowych rynków, które nie przynosiły aż tak rekordowych zysków.

shopee zamknięte shopee polska zamknięte sklep serwis nieczynny wycofuje się informacja

Co z zamówieniami po zamknięciu Shopee?

Z naszych informacji wynika, że wsparcie pozakupowe będzie oferowane do ostatniego złożonego zamówienia w serwisie. Niestety gwarancje nie będą realizowane przez serwis, jeżeli lokalni sprzedawcy posiadają swoją własną stronę internetową lub konto na np. Allegro, to tam będziemy mogli próbować rościć swoich praw rękojmi lub gwarancji.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments