Mi Flash problem – telefon nie jest rozpoznany – rozwiązanie

Na naszej stronie znajdziecie poradnik odnośnie zmiany ROMu z china stable na global. Jednak czasami może pojawić się problem – urządzenie nie jest rozpoznawane. Jak sobie poradzić z tym błędem?

Not connected to the phone / Connect your device again – Fastboot

Pierwszym krokiem do aktualizacji oprogramowania w telefonie jest odblokowanie Bootloadera. Jak to zrobić? Na początek musimy pobrać oprogramowanie Mi Unlock i wypakować je do folderu na dysku C:\

Pobierz Mi Unlock

Po pobraniu i wypakowaniu uruchamiamy aplikację miflash_unlock.exe, a następnie włączamy nasz telefon w trybie Fastboot (włączamy telefon wciskając przycisk VOL Down + Power). Jeżeli wszystko jest ok, na ekranie zobaczymy napis FASTBOOT. Teraz podłączamy telefon do komputera. Jeżeli nie usłyszymy dźwięku podłączanego, nowego urządzenia to musimy zainstalować sterowniki.

W programie MiUnlock wciskamy na koło zębate w prawym, górnym rogu i przy napisie „Check the button to install the drive” wciskamy Check.

mi flash problem not connected Jeżeli pojawia się napis „Connect your device again” to spróbujmy tego rozwiązania:

Instalacja sterowników Xiaomi od Mi Flash dla Fastboot

W folderze z aplikacją miflash_unlock musimy wejść do folderu Driver, a następnie win10 (chyba, że używamy innego systemu operacyjnego). Teraz szukamy pliku android_winusb.inf klikamy na niego prawym przyciskiem myszy i wybieramy Zainstaluj.

mi flash problem driver windows 10 xiaomiRestartujemy komputer i sprawdzamy, czy telefon jest wykrywany.

Pobierz i zainstaluj ADB Installer – sterowniki ADB

Czasami problemem może być brak sterowników ADB. Na szczęście można pobrać installer, który zawiera wszystkie sterowniki (Android Debug Bridge, Fastboot i Google Update)

Pobierz ADB Installer 1.4.3

  1. Uruchom „adb-setup-1.4.3.exe” (kliknij prawym przyciskiem myszy i „Uruchom jako administrator”).
  2. W przypadku, gdy nie zainstalowałeś wcześniej żadnych sterowników, zaleca się odpowiedzieć „Y/Yes” na wszystkie pytania.
  3. Wpisz „Y/Yes” aby zainstalować ADB i Fastboot lub „N/No” aby pominąć.
  4. Wpisz „T/Tak”, aby zainstalować System wide dla wszystkich użytkowników lub „N/Nie” tylko dla aktualnego użytkownika.
  5. Wpisz „Y/Yes”, aby zainstalować sterowniki lub „N/No”, aby pominąć.
    Rozpocznie się instalacja sterowników. Poczekaj 15 sekund i instalacja powinna zostać zakończona.
  6. Uruchom ponownie system.

How to install ADB Installer v1.4.3

Sprawdź kabel USB-C

Jeżeli powyższe instalacje sterowników nie dają oczekiwanego rezultatu – sprawdź kabel. Serio! Miałem ten sam problem i wymiana kabla na oryginalny z zestawu sprawiła, że telefon został prawidłowo wykrywany.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments