Dziś po południu Xiaomi ogłosiło zwycięzcę Xiaomi Million Dollar Technology Award na rok 2022, a mianowicie zespół stojący za projektem „Xiaomi Leica Imaging”. Lei Jun, założyciel i dyrektor generalny Xiaomi Group, powiedział, że projekt „Xiaomi Leica Imaging”, który tym razem zdobył pierwszą nagrodę, wykazał bardzo wysoki poziom innowacji technologicznych i wpływu na branżę.

Zespół Xiaomi Leica Imaging zdobywa nagrodę Million Dollar Technology Award 2022

Po przyznaniu nagrody Zeng Xuezhong, starszy wiceprezes grupy Xiaomi i przewodniczący działu telefonów komórkowych, powiedział w wywiadzie dla Netease Technology i innych mediów, że inżynierowie są „odkrywcami technologii”, prawdziwymi „wdrożeniowcami” w Xiaomi i że mają bardzo wysoki status w Xiaomi.

Te innowacje nie są planowane, ani proponowane z góry, ale wynikają z zamiłowania i entuzjazmu inżynierów do innowacji.

Xiaomi 12s ultra koncept obiektyw

Dlaczego jednak projekt „Xiaomi Leica Imaging” otrzymał nagrodę Million Dollar Technology Award?

Do wyboru Xiaomi Million Dollar Technology Award zgłosiło się łącznie 80 projektów, a 25 projektów wyróżniło się i weszło do finałowego konkursu. W porównaniu z poprzednimi latami, według Wang Fei, wiceprezesa Komitetu Technicznego Grupy Xiaomi, była to edycja o największej liczbie zgłoszeń i najwyższym średnim poziomie, reprezentująca dalszy rozwój ogólnego systemu technicznego Xiaomi. Dojście do ostatecznej oceny grupy zajęło ponad dwa miesiące.

 

Wracając do tego, dlaczego nagroda została przyznana projektowi „Xiaomi Leica Imaging”, Lei Jun skomentował, że projekt „Xiaomi Leica Imaging” pozwala użytkownikom nie tylko doświadczyć wielowiekowego doświadczenia Leica, ale także poczuć przełom i innowacyjność młodego Xiaomi w technologii mobilnego obrazowania.

Ta nagroda w wysokości 1 miliona dolarów dowodzi, że chińska technologia może stać się technologią świata, a chińska kultura i estetyka również może stać się estetyką świata.” Zeng Xuezhong wyjaśnił dalej: „Obrazowanie jest najważniejszym językiem tej ery, a także najważniejszym aspektem telefonów komórkowych.

Ponadto osiągnęliśmy wiele postępów w dziedzinie technologii, a także zdobyliśmy uznanie w dziedzinie kultury. Skoordynowaliśmy nasze chińskie nawyki estetycznego myślenia z wielowiekową Leicą, wiele z nich zostało przez nas twórczo zaproponowanych i zyskało ich uznanie.

 

Dla tych, którzy nie wiedzą, pierwszym urządzeniem wyprodukowanym w wyniku współpracy Xiaomi i Leica jest Xiaomi 12S, a następnie seria Mi 13. Według danych z Chin, od momentu wprowadzenia serii Xiaomi 13, zdobyła ona prawie 19 procent udziału w rynku w przedziale cenowym 4000-6000 juanów (550-820 euro), zajmując pierwsze miejsce wśród produktów high-end w tym przedziale cenowym.

Zeng Xuezhong powiedział, że firma obecnie dokłada wszelkich starań, aby zwiększyć zdolność produkcyjną serii Mi 13. Zdolność serii Mi 13 do zdobycia uznania rynku i konsumentów jest nierozerwalnie związana z ciągłymi poszukiwaniami i postępem technologicznym Xiaomi.

Xiaomi officially confirms more Xiaomi 13 features hours before launch -  Gizchina.com

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments